Baraka
http://baraka.anatolianrock.com
Baraka
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 Vokal/Gitar/Bas : Sefa Kırlı
Gitar/Bas : Serhat Duzcu
Gitar/Bas/GeriVokal : Anıl Teke
Davul : Mehmet Mert


Grubun hikayesi bir takım gencin 2003 yılının başlarında, okudukları lisede oluşturdukları müzik grubunu artık kendi ayakları üzerinde tutmak ve grubun ritmini kalplerindeki müzikle birleştirmek istemeleriyle başlar.
Anıl'ın gruba katılmasıyla beraber kendi adları altında verecekleri ilk konser için hazırlıklara girişirler.

İlk konserlerini 19 Eylül 2005 Pazartesi günü "BaRocka" adı altında verirler.Konserlerin ardından kendi besteleri üzerinde yoğunlaşırlar.Bu sırada "Doğmayacak Aşk", "Yapayalnız", "Düşündüm Durdum", "Derin" ve "Siyah Korku" isimli parçalar oluşmaya başlar.Yaz geldiğindeyse grup yeniden konser çalışmalarına yönelir.

2006 yazında iki büyük halk konserine imza atarlar.
06 Ağustos 2006 Pazar Eynal Kaplıcaları'nda,
29 Ağustos 2006 Salı Geleneksel Simav Fuarı'nda sahne alırlar.
Bu konserlerinde daha büyük dinleyici kitlesine ulaşırlar ve konserlerde kendi bestelerine de yer vererek yaptıkları müziği dinleyicileriyle de paylaşırlar.

Konser çalışmalarından fırsat buldukça kendi imkanlarıyla bestelerini kaydetmeye başlayan Baraka; "Siyah Korku" isimli besteleriyle Nokia Super Sound 2006 beste yarışmasına katılır.

Hüzünlerin sözlere, kederlerin notalara ve kalplerindeki sevginin bestelere dönüşmesiyle Baraka hissettiği ritmi takip etmeye devam eder.

"Hayat bile ağlıyorken diyecek hiçbir sözüm yok,
Düşlerden gerçeğe kaçacak hiçbir yer yok."

Sonuç olarak "Baraka kimdir?" diye soracak olursanız; Baraka ruhlarımızdaki yaralarla tüm imkansızlıklara rağmen sığındığımız herşeydir...